Home / Tag Archives: sali berisha

Tag Archives: sali berisha

Pse erdhi tani vendimi për Sali Berishën? Zyrtari i DASH: Kemi prova të forta…

Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken, përmes një vendimi të papritur lajmëroi se kishte shpallur “non grata”(person të padëshiruar për të hyrë në SHBA) ish-kryeministrin Sali Berisha. Sipas tij, Berisha ishte i përfshirë në korrupsion dhe ishte gati të mbronte veten, familjen dhe aleatët e tij politikë. Por, përse erdhi …

Read More »

SHBA-ja fut në LISTË TË ZEZË Sali Berishën dhe familjen e tij / Vjen reagimi i parë nga Yuri Kim

Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, ka njoftuar se SHBA-të ia kanë ndaluar Sali Berishës dhe familjes së këtij të fundit hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Menjëherë pas njoftimit të Blinken, ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim, ka reaguar pas lajmit të bujshëm, duke shpërndarë në rrjetet sociale këtë …

Read More »