Home / Tag Archives: Rusi

Tag Archives: Rusi

Tensioni në Mesdheun Lindor/ Rusia hyn në “lojë”, e paqartë në anën e cilës palë qëndron

Qiproja po kthehet sërish në shkak grindjesh në Mesdheun Lindor, duke vënë përballë këtë radhë Rusinë me Turqinë. Flota ruse ka parashikuar stërvitje ushtarake në hapësirën qipriote në kohën kur Ankaraja dhe Athina ende nuk po zgjidhin konfliktin për territore detare. Rusia, një nga superfuqitë ushtarake të botës, mund të …

Read More »