Home / Tag Archives: rrezim

Tag Archives: rrezim

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e PD për marrjen e provave shtesë për qarkun e Gjirokastrës

Sapo është dhënë vendimi përsa i përket ankimimit që PD bëri për qarkun e Gjirokastrës në Kolegjin Zgjedhor. Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën që partia Demokratike bëri lidhur me paraqitjen e provave shtesë përsa i përket shkeljeve që janë bërë gjatë procesit të votimit, duke pretenduar se është votuar disa …

Read More »

“E hodhëm, e hodhëm qelbësirën”/ 30 vite nga rrëzimi i bustit të Hoxhës, Tritan Shehu del me paralajmërimin e fortë

Sot, 30-vite më parë është rrëzuar busti i Enver Hoxhës. Demokartik, Tritan Shehu, ka kujtuar pasditen e 20 shkurtit 1991. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Shehu paralajmëron se historia nuk ka përfunduar. “Nje fat te ngjashem do te shenoje tashme dhe fundi i autokracive, i autokrateve, i …

Read More »