Home / Tag Archives: rinise shqiptare

Tag Archives: rinise shqiptare

Meta mesazh rinisë shqiptare: Mos u dorëzoni nga vështirësitë e kohës! Këto troje janë mbrojtur me gjakun e heronjve

  Presidenti Ilir Meta i dërgoi një mesazh rinisë shqiptare, duke i kërkuar të mos dorëzohet në kohë të vështira, por të qëndrojë në lartësitë e detyrave të historisë. “Epopeja e kodrës së kuqe ishte një legjendë patriotizmi dhe trimërie, zgjoi aspiratën për liri dhe shtoi urrejtjen ndaj armikut. Nën …

Read More »