Home / Tag Archives: Rinas

Tag Archives: Rinas

Hapet aeroporti i Rinasit, Meta bën lëvizjen e menjëhershme, i kërkon KLSH-së të…

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar nga Kontrolli i Lartë i Shtetit të nisë një hetim të plotë ndaj “Albcontrol” pas pezullimit të punës në aeroportin “Nënë Tereze”. “Nisur nga situata tepër e rëndë e krijuar dhe veçanërisht rolit, që ka “Albcontrol” për administrimin dhe kontrollin e hapësirës ajrore të Republikës së …

Read More »

Zhbllokohet kriza në Rinas, Balluku: Ja kur nisin fluturimet civile

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka njoftuar ditën e sotme se do të nisin fluturimet esenciale në aeroportin “Nënë Tereza”. Nga nesër rinisin edhe fluturimet komerciale. “‘Do të nisin fluturimet esenciale, që përfshijnë fluturimet humanitore, emergjente, ushtarake dhe ju njoftoj se kemi arritur të ruajmë sasinë e vaksinave …

Read More »

E FUNDIT/ Arrestohet një 27-vjeçare iraniane në Shqipëri, tentoi të mashtronte në Rinas

Policia ka vënë në pranga një 27-vjeçare iraniane që akuzohet se po qarkullonte me pasaportë të falsifikuar. E reja doli se ishte nga Irani, por u shtir se ishte nga Norvegjia. Zyrtarisht u njoftua se shërbimet e Policisë Kufitare në Rinas kanë arrestuar në flagrancë, për veprat penale “Falsifikimi i …

Read More »