Home / Tag Archives: Rama

Tag Archives: Rama

Konferencë live/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm për kopshtet e çerdhet, ja kur do hapen

Kopshtet dhe çerdhet kanë qenë të mbyllura prej disa javësh për shkak të pandemisë së koronavirusit. Kryeministri Rama ka deklaruar në konferencën live se po mendojnë që të hapin kopshtet e çerdhet nga 1 qershori, por gjithcka do të bazohet tek shifrat e të infektuarve. “Ne jemi në kushtet kur …

Read More »

“Më thonë se nuk po e hap vendin se kam frikë nga protestat.Lërini këto broçkulla”/ Rama: Nga e hëna hapet gjithçka, përveç…

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratat se po shfrytëzon pandeminë për mbylljen dhe mos lejimin e protestave si ajo e Teatrit Kombëtar duke thënë se këto janë broçkulla. Më tej ai ka treguar se nga e hëna vetëm transporti publik, takimet sportive e kuolturore në sallat e mbyllura nuk do …

Read More »

Rama jep lajmin e mirë/ Hapet një tjetër aktivitet, ja rregullat

Pas hapjes së parukerive, berberëve, klinikave dentare dhe qendrave tregtare, kryeministri Edi Rama njoftoi sot një tjetër masë lehtësuese. Bëhet fjalë për autoshkollat, që zhvillojnë kurset e patentave apo dhe provimet, të cilat që kanë mbetur përgjysmë, për shkak të situatës së shkaktuar nga COVID-19. Rama  theksoi se hapja do …

Read More »

Rama deklaroi se ka mbështjen e Unionit për legalizimin e kanabisit për arsye mjekësore,vjen reagimi i BE-së:” Nuk jemi aspak të përfshirë…”

Kryeministri Edi Rama gjatë një konference me ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca, ka konfirmuar se është gati një draft për kultivimin e kanabisit dhe legalizimin e tij për qëllime mjekësore në Shqipëri. Rama u shpre se drafti ka mbi një vit që po punohet dhe Shqipëria është konsultuar me ekspertët …

Read More »

“Politikan i padenjë”/ Shembja e teatrit pas pandemisë/ Reagon ashpër politikania gjermane kundër Erjon Veliaj

Doris Pack, politikane gjermane e mirënjohur, anëtare e këshillit të Fraksionit Evropian të partive popullore, ka publikuar një status në Twitter ku kritikon publikisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj. Ajo ka shprehur indinjatë për qëndrimin e mbajtur prej tij ndaj mbështetjes së ofruar nga KE dhe BE që …

Read More »