Home / Tag Archives: policia

Tag Archives: policia

“Plasin” arrestimet ditën e sotme, i vihen prangat 24 vjeçarit në Përmet, policia i gjen dy shkelje

Një tjetër person është arrestuar gjatë kësaj të mërkure, nga Policia e Gjirokastrës. Shtetasi H.Sh, 24 vjeç ka rënë në prangat e uniformave blu pasi është konstatuar se po transportonte me mjetin e tij tip furgon, dru të prera në mënyrë të paligjshme dhe pa dokumentacion përkatës. Gjithashtu 24 vjeçari …

Read More »

Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, qytetarët në panik, policia jep detajet e para

Një banesë është përfshirë nga flakët në zonën e Liqenit të Thatë, në Tiranë. Policia bën me dije se nga ngjarja janë shkaktuar vetëm dëme materiale, e nuk paraqiti rrezikshmëri për banorët. Sherbimet e zjarrfikses ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit. Njoftimi Tiranë/Informacion paraprak Më datë …

Read More »

Vlora sërish në “lupën” e kontrolleve, FSHN dhe Policia zbarkojnë në qytetin bregdetar

Prej disa ditësh në qytetin e Vlorës, vijojnë kontrolle në rrugët kryesore. Policia e Vlorës në bashkëpunim me të Tiranës dhe FSHN-në vijon punën e imtësishme të kontrolleve për persona të dyshuar në këtë qytet. Në fokus të operacionit janë personat e skeduluar të shpallur në kërkim për krime të …

Read More »