Home / Tag Archives: policia

Tag Archives: policia

Policia e shtrin në tokë të gjakosur, arrestohet bashkëshorti i ish-ministres Shahini

Arrestohet sërish bashkëshorti i ish-ministres së Arsimit, Besa Shahini.   Dardan Molliqaj, i cili mban postin e kryetarit të PSD në Kosovë, së bashku me aktivistë të tjerë të partisë kundërshtuan sot konferencën e zëdhënëses së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova.   Pas tensioneve në protestën e zhvilluara, ai dhe aktivistë …

Read More »

Të dehur në timon dhe me shpejtësi jashtë norme, Policia arreston 11 shoferë, vendosen mijëra gjoba

Policia e Shtetit ka treguar masat që ka marrë gjatë fundjavës. Si pasojë e fluksit të shtuar në zonat bregdetare dhe në Malin e Tomorrit në Berat për shkak të pelegrinazheve, Policia ka shtuar kontrollet në rrugë. Gjatë 24 orëve të fundit janë konstatuar shumë drejtues mjetesh duke tejkaluar shpejtësinë …

Read More »

Kontrolle intensive me dronë, radarë, kamera e makina civile/ në pranga 8 shoferë, 2150 gjoba gjatë 24 orëve të fundit

Intensifikimi i kontrolleve nga Njësia Operacionale e Policisë Rrugore, Njësia për Sigurinë e Autostradës Milot-Morinë, Komisariati i Policisë Rrugore Tiranë dhe Sektorët e Policisë Rrugore në DVP-të, duke përdorur dronë, radarë, kamera, aparate fotografike, makina të paloguara, gjatë 24 orëve të fundit, ka çuar në pranga 8 drejtues mjetesh, nga …

Read More »