Home / Tag Archives: pd

Tag Archives: pd

Alibeaj: PD, paketë ligjore për tri çështje të rëndësishme

Partia Demokratike do të paraqesë një paketë të plotë ligjore që fokuson dekomunostizimin e shoqërisë shqiptare, pajisjen dhe pasurimin e kurrikulave në shkolla, shpërblimin e të dënuarve, e të përndjekurve, ndëshkimin dhe distancimin nga trashëgimia e së djeshmes. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ: Rasti i djeshëm i deputetit të …

Read More »

Vettingu i politikanëve, Reforma Zgjedhore dhe Territoriale, zbardhen amendamentet e PD

Zbardhen ndryshimet kushtetuese te propozuara nga Partia Demokratike. Në dokumentin e plotë të siguruara nga abcneWs.al janë të plota amendamentet e PD për ndryshime kushtetuese, duke nisur që nga vettingu i politikanëve, Reforma Territoriale dhe ajo Zgjedhore. E plotë: PËR DISA SHTESA DHE NDRYSHIME NË LIGJIN NR.8417, DATË 21.10.1998 “KUSHTETUTA …

Read More »

‘Shqipëria po shkretohet’ PD: 200 mijë shqiptare kanë ikur nga vendi në 8 vitet e fundit

Partia Demokratike thotë se nën qeverisjen e Edi Ramës, Shqipëria ka arritur numrin më të lartë të azilkërkuesve në Evropë. Nënkryetarja e PD-së, Jorida Tabaku në një reagim shkruan se ka ardhur koha që të ndryshojmë realitetin dhe se politika duhet të punojë për qytetarët. ‘Shqipëria sërish rekord për azilkërkuesit …

Read More »

5 ditë pasi mori drejtimin e PD-së, Basha mbledh Kryesinë e partisë dhe jep mesazhin e fortë

Kryedemokrati Lulzim Basha i është drejtuar anëtarëve të kryesisë gjatë mbledhjes së sotme, 5 ditë pas rikonfirmimit në krye të partisë. Basha ka thënë se vota masive që ai mori në garën për kryetar, tregon se demokratët kërkojnë që beteja të vazhdojë. “Demokratët janë të vendosur ta vazhdojnë betejën për …

Read More »