Home / Tag Archives: parashikim

Tag Archives: parashikim

Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi Një mesazh me tekst ose komente në një faqe në rrjetet sociale do të shkaktojë konfuzion. Dikush e ka keqkuptuar një situatë. Mundohuni të mos i merrni shumë seriozisht këto fjalë. Në vend të kësaj, bisedoni me ta privatisht dhe tregoni gatishmëri për të sqaruar këtë keqkuptim. Një regjim …

Read More »

Parashikimi i motit për sot, 19 nëntor 2021

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por nuk përjashtohet mundësia për reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 13°C, në zonat e ulëta nga …

Read More »

Parashikimi i motit për sot, 12 nëntor 2021

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 03°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 12°C në 21°C dhe në zonat bregdetare nga …

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm deri pasdite kur pritet dhe fillimi i reshjeve. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09°C në 17°C, në zonat e ulëta nga …

Read More »

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Vlerat e larta barike do të sjellin mbizotërim të kushteve të qëndrueshme atmosferike në të gjithë vendin tonë, gjatë gjithë ditës. Sipas MeteoAlb, parashikohet që zonat Jugore dhe Qendrore të jenë në dominimin e kthjellimeve, por herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave konvektive duke sjellë shira …

Read More »

Parashikimi i motit për ditën e sotme

TIRANË– Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë. Sipas IGJEUM, gjatë ditës së sotme priten reshje të dobëta në qarqet Fier, Berat, Korçë, Vlorë, Gjirokastër ndërsa në qarqet e tjera të vendit moti është i kthjellët. Sa i …

Read More »

Parashikimi i yjeve për sot

Dashi Nëse jeni duke punuar, të tjerët do të gjejnë mënyra për t’ju shpërqendruar dhe nuk do të jetë e lehtë të qëndroni të fokusuar. Aspekti qiellor i ditës do të bëjë që të ndiheni të kënaqur plotësisht në shoqërinë e partnerit. Çfarë nate për të kujtuar! Demi Ju keni …

Read More »