Home / Tag Archives: Ne korce

Tag Archives: Ne korce

Makinën me emigrantë, 39-vjeçari i ikën policisë, ndjekje si në filma në Korçë

Korçë Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në bashkëpunim me Policinë Kufitare dhe Policinë Rrugore, në vijim të operacionit policor “Perimetri”, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer në bashkëpunim dhe “Mosbindja ndaj …

Read More »

Nuk iu bindën urdhrit të policisë për të ndaluar, arrestohen tre të rinjtë në Korçë

Tre persona në Korçë kanë rënë në pranga për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” të shtetasve G. E., …

Read More »

Procedohet polici në Korçë, nxori armën e shërbimit / Një 23-vjeçar përfundon te Trauma

Një efektiv policie në Korçë është proceduar penalisht, pasi është përfshirë në një sherr mes një grupi të rinjsh. Ngjarja ndodhi dje në Korçë. NJOFTIMI I POLICISË: Në vijim të informacionit paraprak datë 09.10.2021, i cili bën fjalë për një konflikt të ndodhur në lagjen nr. 17, Korçë, ju informojmë …

Read More »