Home / Tag Archives: moti

Tag Archives: moti

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Paraditja do të jetë në dominimin e vranësirave të cilat do sjellin reshje shiu. Porn ë vijim pritet që vranësirat të zhvillohen duke sjellë rebeshe shiu në zonat bregdetare dhe ato të ulëta. Ndërsa në zonat malore do të ketë reshje dëbore. Temperaturat e ajrit do vijojnë të jenë të …

Read More »

Ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Shqipëria do të karakterizohet nga kushtet e motit të kthjellët deri pak pas mesditës kur në zonat përgjatë kufirit lindor do të ketë shfaqe të vranësirave kalimtare. Sipas MeteoAlb, parashikohet që gradualisht vranësirat të përfshijnë të gjithë vendin tonë duke lënë me kthjellime vetëm rajonin jugor. Temperaturat e ajrit rriten …

Read More »

Moti sot me diell dhe i ftohtë, temperaturat

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga -4°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 03°C në 11°C dhe në …

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga -8°C në 03°C, në zonat e ulëta nga 00°C në 09°C dhe në …

Read More »