Home / Tag Archives: Mot

Tag Archives: Mot

Sot mot me diell, temperaturat për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm dhe me diell. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga 01°C në 10°C, në zonat e ulëta nga 07°C në 16°C …

Read More »

Sot mot i vranët dhe ftohtë, temperaturat për sot

Vijon ndikimi i masave ajrore të ftohta, por të kthjellëta në të gjithë Gadishullin e Ballkanit. Për pasojë edhe në vendin tonë dita nis me kthjellime por në zonat malore vijojnë të jenë prezent ngricat dhe temperaturat e ulëta. Parashikohet që këto kushte atmosferike të na shoqërojnë edhe gjatë natës, …

Read More »

Mot me diell por i ftohtë, temperaturat për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga -7°C në 02°C, në zonat e ulëta nga 00°C në 08°C dhe në …

Read More »

Moti për ditën e diel, 28 nëntor 2021

Mëngjesi i kësaj dite do të nisë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Pas mesditës do të kemi shtim të vranësirave por pa sjellë reshje shiu. Në të njëjtat kushte atmosferike pritet të kushtëzohet edhe nata. Temperaturat e ajrit do rriten në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat …

Read More »

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 09°C në 21°C dhe …

Read More »

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Vlerat e larta barike do të sjellin mbizotërim të kushteve të qëndrueshme atmosferike në të gjithë vendin tonë, gjatë gjithë ditës. Sipas MeteoAlb, parashikohet që zonat Jugore dhe Qendrore të jenë në dominimin e kthjellimeve, por herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave konvektive duke sjellë shira …

Read More »

Parashikimi i motit për sot, 3 nëntor 2021

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hareshme mbizotërojnë kushtet e motit në vendin tonë, ku më të theksuara kthjellimet do të jenë në zonat Jugore. Sipas MeteoAlb në Veri të territorit vranësirat pësojnë zhvillim të përkohshme, duke sjell në këto zona momente më shira afatshkurtër. Temperaturat e ajrit mbeten të …

Read More »