Home / Tag Archives: Ministria e Shendetesise

Tag Archives: Ministria e Shendetesise

LAJM I FUNDIT/ Shifrat mbeten të larta: 116 raste të reja me Covid-19, sa pacientë humbën betejën me virusin këtë 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë 5 viktima dhe 116 raste të reja me Covid-19. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 49 raste në Tiranë, 13 në Elbasan, 7 në Kukës, nga 5 raste në Shkodër, Kurbin, Kavajë, Vlorë, nga 4 raste në Durrës, Fier, …

Read More »

LAJM I FUNDIT/ Bien shifrat e rasteve të reja, por rritet numri i viktimave – Ja si paraqitet situata e Covid-19 në vend

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 112 raste të reja dhe 5 humbje jete në vendin tonë, si pasojë e Covid-19. Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, fatkeqësisht, në dy spitalet COVID, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen një 49 vjeçar nga Peqini, një …

Read More »

LAJM I FUNDIT/ MSH publikon bilancin e Covid-19: 156 raste të reja, ja sa viktima janë shënuar në 24 orë

Janë zbardhur të dhënat e fundit në lidhje me COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njofton se kemi 156 raste të reja të infeksionit në vend. Sipas ministrisë rastet më të larta të infektimeve vijojnë të jenë në kryeqytet,  ku 101 raste janë vetëm në Tiranë. Ndërkohë për fat të …

Read More »

Lajm i FUNDIT/ Ministria publikon bilancin e Covid-19 në vend: 168 raste të reja, shënohen sërish vdekje

Ministria e Shëndetësisë bën me dije, se gjatë 24 orëve të fundit 4 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në Shqipëri, ndërsa janë regjistruar 168 raste të reja. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 76 raste në Tiranë, 15 raste në Lezhë, 13 raste në …

Read More »