Home / Tag Archives: Meta

Tag Archives: Meta

Meta ‘sfidon’ mazhorancën, kthen në Kuvend Aktin Normativ për “Menaxhimin e Buxhetit”

Pas ‘Ligjit për të Huajt’, Presidenti Meta ka sfiduar sërish mazhorancën duke kthyer për rishqyrtim në Kuvend Aktin Normativ me fuqinë e ligjit për Menaxhimin e sistemin buxhetor. Përmes tij, ekzekutivi rriti deficitin buxhetor në 120.5 miliardë lekë, nga rreth 108 miliardë lekë që ishte planifikuar në fillim të vitit …

Read More »

Meta: Shqipëria e treta në Evropë për azilin e fëmijëve, 100 mijë vogëlushë nuk sigurojnë dot një vakt ushqimi në ditë

Presidenti Ilir Meta, me anë të një statusi në rrjete sociale është ndalur te fenomeni i shpopullimit në vend. Duke iu referuar një raporti të Eurostat, kreu i shtetit, shkruan se 34.3% e fëmijëve kërkojnë azil në Evropë, duke u renditur kështu të tretët në radhë në Kontinentin e vjetër. …

Read More »

Video/ Presidenti luan volejboll

Pas ceremonisë në Presidencë ku dekoroi sot me titullin “Mjeshtër i Madh” tre ish-futbollistët e Tiranës, Pavle Bagaviki, Bujar Tafaj dhe Perikli Dhale, Presidenti i Republikës Ilir Meta shfaqet në bregdetin e Adriatikut duke luajtur volejboll, duke i shmangur temperaturat e larta të Tiranës.  

Read More »

Dita e Botërore e Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut, Meta: Anëtarë të kabinetit dhe zyrtarë të Presidencës ndihmuan të sëmurët

Presidenti Ilir Meta, ka kujtuar Ditën Botërore të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut.Meta thekson se anëtarët e kabinetit dhe zyrtarë të Presidencës dhuruan gjak. Postimi i presidentit Ilir Meta: Në Ditën Botërore të Dhuruesve Vullnetarë të Gjakut dhe në kuadër të nismës “Aleanca për Dhurimin e Gjakut”, anëtarë të Kabinetit dhe …

Read More »