Home / Tag Archives: Kosove

Tag Archives: Kosove

Si mund të gënjehet kaq shumë e pa turp? Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë “shpërthen” kundër kryeministres serbe

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq, ka zhvilluar të martën një video takim me Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim Oliver Varhelyi, me të cilin ka diskutuar pë anëtarësimin e Serbisë në BE. Ajo në takim ka thënë se Serbia ka bërë një përparim të konsiderueshëm sidomos në fushën e sundimit të …

Read More »

Artistja i dhuron çmimin “Guinness” Kosovës në 13-vjetorin e Pavarësisë(FOTO)

Gjimnazi “Hamësh Jashari” në Skënderaj ka thyer përsëri rekordin e Guinness-it. Ishte pikërisht flamuri i Republikës së Kosovës, të punuar nga origami, nga artistja Arbnora Fejza Idrizi dhe nxënësit e kësaj shkolle që i dhuroi Kosovës Guinnessin për 13- vjetorin e Pavarësisë. Artistja Arbnora Fejza Idrizi, nga komuna e Skënderajt, …

Read More »

Nga bashkimi Kosovë-Shqipëri deri te dialogu me Serbinë, ja ‘premtimet’ e Albin Kurtit

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se në rast se do të mbahej ndonjë referendum për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, ai do të votonte pro. Kurti i bëri këto deklarime përgjatë një interviste me Euronews, vetëm disa ditë pasi partia e tij Vetëvendosje fitoi pjesën më të madhe të votave në Kosovë …

Read More »