Home / Tag Archives: infektime

Tag Archives: infektime

Shifër e ulët infektimesh në 24 orët e fundit, e moshuara nga Saranda nuk ia del të fitojë betejën me COVID-19

Vetëm 12 raste të reja me Covid janë regjistruar në 24 orët e fundit, pavarësisht numrit të lartë të testimeve të kryera. Ministria e Shëndetësisë njofton se janë kryer 3255 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 12 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 3 raste …

Read More »

Mbyllet fasoneria në Pogradec, 3 punonjëse pozitive me COVID-19, infektohen dhe dy infermiere në fshatra

POGRADEC Një fasoneri është mbyllur në Pogradec pasi tre punonjëse kanë rezultuar pozitive me COVID-19. Punonjëset janë karantinuar kurse janë marrë tamponët dhe kontakteve të afërta. Po ashtu dhe dy infermiere që punonin në fshatra janë infektuar me COVID-19 ndërkohë janë zëvendësuar nga dy kolege të tjera. Sa i përket …

Read More »