Home / Tag Archives: flake

Tag Archives: flake

Shpërthen në flakë automjeti në autostradën Tiranë-Elbasan, dyshimet e para(VIDEO)

Një furgon mallrash është përfshirë nga flakët pranë fshatit Mullet, në autostradën Tiranë-Elbasan. Burimet bëjnë me dije se furgoni ka marrë flakë në pjesën e motorit, ndërsa shkak dyshohet se është një defekt teknik. Ngjarja ka ndodhur pak më parë dhe siç shihet nga pamjet e siguruara nga ‘Faxweb’, qytetarët …

Read More »

Zjarr i madh në Tiranë, flakët shpërthejnë në një dyqan, përhapet edhe në ballkonet e banesave(FOTO)

TIRANË – Një dyqan është shkrumbuar nga flakët mëngjesin e sotëm në Tiranë, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar. Ngjarja ka ndodhur në rrugë “Stefanaq Pollo”, pranë zonës së njohur si “Varri i Bamit”. Subjekti që tregtonte mallra të ndryshëm është shkrumbuar komplet, ndërsa raportohet se vlera e dëmit është …

Read More »

Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, qytetarët në panik, policia jep detajet e para

Një banesë është përfshirë nga flakët në zonën e Liqenit të Thatë, në Tiranë. Policia bën me dije se nga ngjarja janë shkaktuar vetëm dëme materiale, e nuk paraqiti rrezikshmëri për banorët. Sherbimet e zjarrfikses ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për fikjen e zjarrit. Njoftimi Tiranë/Informacion paraprak Më datë …

Read More »