Home / Tag Archives: FDA nuk nxjerr vaksinen

Tag Archives: FDA nuk nxjerr vaksinen

Vaksina ruse dhe amerikane në sfidë/ Pas Pfizer, dalin rezultatet e Sputnik V: Më shumë se 90% efektive ndaj Covidit

Vaksina ruse Sputnik V, kundër koronavirusit, është më shumë se 90 për qind efektive në mbrojtjen e njerëzve, ka thënë kompania prodhuese më 11 nëntor, teksa Moska nxiton që të jetë në hap me prodhuesit perëndimorë të ilaçeve, në garën për krijim të vaksinës. Bazuar në numrin e personave që …

Read More »

“Nuk donin që unë të merrja meritat për vaksinën”/ Trump akuza FDA-së: Vonesa do kushtojë jetë!

Donald Trump ka lëshuar akuza ndaj Administratës së Ushqimeve e Barnave sa i takon çështjes së vaksinës antiCovid-19. Sipas tij, FDA e ka vonuar qëllimisht punën për nxjerrjen e vaksinës së shumëpritur, me qëllim cënimin e rizgjedhjes së tij. “FDA dhe demokratët nuk donin që vaksina të dilte përpara zgjedhjeve, …

Read More »