Home / Tag Archives: FBI

Tag Archives: FBI

Teknologjia, FBI dhe Mafia

Nga Erl KODRA- Mbi 300 organizata kriminale në të gjithë botën ranë në kurthin e ngritur nga FBI. Një operacion i pazakontë ndërkombëtar i policive të shumë vendeve u zhvillua dje, ku si rezultat u ekzekutuan me qindra urdhëra arreste. Vrasës, trafikantë ndërkombëtar droge dhe qeniesh njerëzore, kriminel të dhunshëm …

Read More »

Raporti/ FBI ngre alarmin: Kina po kërkon të vjedh informacionet e vaksinës anti Covid-19

Hakerat kinezë janë vënë në punë për të vjèdhur sekretet e lûftës kundër koronavirusit. Është ky álármi që sipas CNN është dhënë nga FBI dhe Homeland Security. Po sipas prestigjiozes amerikane, hakerat e dragoit aziatik nuk janë të vetmit që po kërkojnë të vjèdhin informacione mbi përgatitjen e vaksinës anti …

Read More »