Home / Tag Archives: Fauci

Tag Archives: Fauci

Efektet pozitive të remdesivirit/ Studimi amerikan: Ky është ilaçi i duhur për të trajtuar Covid-19

Remdesiviri, një ilaç eksperimental antiviral, ka rezultuar i efektshëm në trajtimin e pacientëve me COVID-19. Ky lajm u njoftua nga kreu i Institutit Kombëtar për Alergjitë dhe Sëmundjet Infektive, doktor Anthony Fauci. Anthony Fauci u shpreh: Remdesiviri ka një efekt të qartë e të rëndësishëm pozitiv në zvogëlimin e kohës …

Read More »