Home / Tag Archives: Fasoneri

Tag Archives: Fasoneri

Mbyllen dy fasoneri në Përmet, ISHSH i kapi ‘mat’ pronarët që nuk kishin respektuar protokollin tek punonjësit

Dy fasoneri në qytetin e Përmetit janë mbyllur për shkak të mungesës së protokollit anti Covid. ISHSH Gjirokastër ka marrë këtë veprim flagrant pasi inspektoi ambientet e dy fasonerive dhe ra në sy mungesa e respektimit të protokollove. Inspektorët vunë re mosdistancimin e punonjëseve nga njëra-tjetra dhe faktorë të tjerë …

Read More »

Mbyllet fasoneria në Pogradec, 3 punonjëse pozitive me COVID-19, infektohen dhe dy infermiere në fshatra

POGRADEC Një fasoneri është mbyllur në Pogradec pasi tre punonjëse kanë rezultuar pozitive me COVID-19. Punonjëset janë karantinuar kurse janë marrë tamponët dhe kontakteve të afërta. Po ashtu dhe dy infermiere që punonin në fshatra janë infektuar me COVID-19 ndërkohë janë zëvendësuar nga dy kolege të tjera. Sa i përket …

Read More »

Koronavirusi/4 punonjës rezultuan të infektuar, mbyllet fasoneria në Tiranë

Një fasoneri në Tiranë është mbyllur, pasi 4 punonjës kanë rezultuar të prekur me koronavirus gjatë testimeve të kryera së fundmi. Të dhënat u njoftuan nga përfaqësuesja e ISHP-së, Rovena Daja, ndërsa nuk janë dhënë detaje se për çfarë fasonerie bëhet fjalë. Sa persona konfirmohen me COVID-19 në fasoneri në Tiranë …

Read More »