Home / Tag Archives: familja

Tag Archives: familja

Familja është e shenjtë!

Nga Sebastian ZONJA – Në një gjykatë amerikane ku po zhvillohej një proces divorci, avokati i babait çohet dhe thotë: – Ka një padrejtësi te diskriminimi pozitiv ndaj nënës që ajo ta mbajë fëmijën. Duhet të gjejmë një kompromis. Ajo thotë se e ka mbajtur fëmijën në bark, ndaj ka …

Read More »

La pas katër fëmijë, familja e Vilson Çutajt hap dyert e mortit, i vëllai përlot rrjetin: “Na këputët shpirtin …”

Familja e Vilson Çutaj ka hapur dyert e mortit, pasi sot do të përcjellin të birin në banesën e fundit. Në një status në rrjetet sociale, vëllai i Vilsonit, i cili la pas katër fëmijë, ka bërë një status prekës. “Na keni këput shpirtin e na e keni thyer zemrën. …

Read More »