Home / Tag Archives: Eurodeputeti francez

Tag Archives: Eurodeputeti francez

“Futja e Shqipërisë do të shkaktojë fundin e BE-së, do të kishte sulme terroriste nga islamikët”

Eurodeputeti francez Jérôme RIVIÈRE, gjatë fjalës së tij në mbledhjen e mbajtur për prezantimin e paketës së zgjerimit të BE-së për 2020-ën, përdori tone raciste dhe paragjykuese ndaj shtetit shqiptar dhe shqiptarëve. Eurodeputeti futjen e Shqipërisë në BE e cilësoi si një rrezik terrorist për të gjithë unionin. Madje ai …

Read More »