Home / Tag Archives: Erjon Veliaj

Tag Archives: Erjon Veliaj

Përplasja e Metës me policët bashkiakë të zyrat e FRD-së, reagon Erion Veliaj: I alkoolizuar…

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar pas sjelljes së presidentit Ilir Meta në zyrat e FRD-së. Policët bashkiakë kishin shkuar për të bastisur zyrat, pasi Bashkia e Tiranës pretendon se këto zyra janë në pronësi të saj. Në një intervistë për Report Tv, kryebashkiaku Erion Veliaj tha …

Read More »

Teatri i kalon Bashkisë së Tiranës,reagon ashpër deputetja gjermane: “Edi Rama po lan duart me pafajësi, ia jep shokut ta shkatërrojë”

Pas kritikave të ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj dhe ndaj kryeministrit Edi Rama, Deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack ka reaguar në Ditën e Europës ndaj vendimit të marrë nga qeveria për Teatrin Kombëtar. Kjo pas zbardhjes së një VKM-je mbrëmjen e djeshme nga PD ku shkruhej se Kryeministri Rama i …

Read More »

“Politikan i padenjë”/ Shembja e teatrit pas pandemisë/ Reagon ashpër politikania gjermane kundër Erjon Veliaj

Doris Pack, politikane gjermane e mirënjohur, anëtare e këshillit të Fraksionit Evropian të partive popullore, ka publikuar një status në Twitter ku kritikon publikisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj. Ajo ka shprehur indinjatë për qëndrimin e mbajtur prej tij ndaj mbështetjes së ofruar nga KE dhe BE që …

Read More »