Home / Tag Archives: Erion Dasho

Tag Archives: Erion Dasho

HERONJ ME KONTRATË

Nga Erion DASHO * – Gjatë pandemisë, një nga shfaqjet e pështira të patetizmit të kryeministrit Rama dhe ministres Manastirliu ishte shpallja e mjekëve dhe infermierëve “heronj”. Disa prej tyre e morrën me zell këtë term dhe u vetëpompuan aq fort sa u bënë qesharakë përballë kolegëve dhe publikut. Ndërkohë, …

Read More »

VENDI I ÇUDIVE TREDITËSHE

Nga Erion DASHO * –  Ndonëse ethet elektorale janë larguar, Ministrja e Shëndetësisë rihyri dje në ringun mediatik. Me sa u kuptua, nga njëra anë synohet të pastrohet emri i ministrisë duke riprogramuar memorjen kolektive lidhur me pandeminë e COVID. Nga ana tjetër, Ministrja synon rikonfirmimin edhe katër vjet të …

Read More »

“Mësoni, o ‘ekspertë’ nga bota, se ia nxitë jetën dhe e terrorizuat miletin”/ Reagon ashpër kundër masave izoluese epidemiologu

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka apeluar për moskufizim dhe më shumë liridalje për qytetarët. Përmes një postimi në Facebook, Dasho shkruan se ka metoda të tjera që mund të aplikohen dhe jo mbyllje. Nëse respektohen masat, vë në dukje ai, atëherë edhe rreziku i përhapjes minimizohet. “Nuk bllokohet …

Read More »