Home / Tag Archives: Erdogan

Tag Archives: Erdogan

Erdogan kërkon ndihmën e Papës: Nëse Izraeli nuk dënohet me sanksione, palestinezët do të…

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i kërkoi Papa Françeskut të ndihmojë në mobilizimin e botës për të miratuar sanksione kundër Izraelit për “masakrën” e tij ndaj palestinezëve në Rripin e Gazës. Turqia ka shtuar angazhimin diplomatik për situatën në Gazaa dhe telefonata midis Erdoganit dhe Papa Françeskut u zhvillua …

Read More »

Aty ku Erdogan dhe Putin bëhen armiq!

Minuta e fundit tregon se ; … opozitarët e moderuar ushtarakë hynë në fshatin Neyrab, duke injoruar marrëveshjet e Astana dhe pajtimin e Soçit, iniciuan një operacion kundër forcave të regjimit të Asadit ku përparuan në jug të Idlib. Përleshjet e dhunshme me forcat e regjimit vazhdojnë ende në fshat. …

Read More »

Macron paralajmëron Erdoganin: Mos ndërhy në zgjedhjet në Francë, përndryshe …

Tensionohen akoma më të tej marrëdhëniet mes Francës dhe Turqisë. Presidenti francez Emmanuel Macron ka paralajmëruar se Turqia do të përpiqet të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale të Francës gjatë një interviste të transmetuar ditën e martë. I pyetur nëse Ankaraja do të përpiqet të ndërhyjë në zgjedhje, Macron u përgjigj: …

Read More »