Home / Tag Archives: Enver Hoxha

Tag Archives: Enver Hoxha

“E hodhëm, e hodhëm qelbësirën”/ 30 vite nga rrëzimi i bustit të Hoxhës, Tritan Shehu del me paralajmërimin e fortë

Sot, 30-vite më parë është rrëzuar busti i Enver Hoxhës. Demokartik, Tritan Shehu, ka kujtuar pasditen e 20 shkurtit 1991. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Shehu paralajmëron se historia nuk ka përfunduar. “Nje fat te ngjashem do te shenoje tashme dhe fundi i autokracive, i autokrateve, i …

Read More »