Home / Tag Archives: Enea Lapa

Tag Archives: Enea Lapa

Enea Lapa nuk ndalet, shpallet sërish kampion

Tashmë sportist i dëshmuar i shumë fitoreve dhe medaljeve radhazi, Enea Lapa na ka bërë sërish krenar duke u shpallur kampion i “WORLD MASTER IBJJF JIU-JITSU CHAMPIONSHIP 2020”. Enea Lapa është sportist me origjinë shqiptare i cili jeton dhe vepron në SHBA. Së fundmi, ai dha një shfaqeje të shkëlqyer …

Read More »

Intervistë me sportistin Enea Lapa, i riu nga Saranda që po shkëlqen në Amerikë

Nga Marjana CIKU – Sportisti shqiptar, Enea Lapa, me origjinë nga Saranda ka arritur të shkëlqejë në  “Austin Open”. Ai po ngjitet drejt majave në sportin “Brazilian Jiu Jitsu” duke u shpallur zyrtarisht fituesi absolut në këtë kampionat, ku u rendit i pari në të gjitha peshat. “Brazilian Jiu Jitsu” është një nga …

Read More »