Home / Tag Archives: Emigrantë

Tag Archives: Emigrantë

Transportonin emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës, ‘Muzgu 4’ çon në pranga dy të rinj në Gjirokastër

GJIROKASTER Dy të rinj u vunë në pranga mëngjesin e sotëm në Gjirokastër, nën dyshimet se do të transportin emigrantë të paligjshëm. Operacioni i koduar “Muzgu 4” u ndërmarr nga Seksioni i Hetimit të Trafiqeve në DVP Gjirokastër, në bashkëpunim me Policinë Kufitare dhe shërbimet e FRONTEX-it. Të arrestuarit janë …

Read More »

Si do të veprohet për lejet e qëndrimit të emigrantëve shqiptarë në Greqi? Ministria greke e Emigracionit jep lajmin e mirë

Një shërbim i ri do të aplikohet për të gjithë emigrantët në Greqi. Lejet e tyre do t’u dërgohen me postë nëpër shtëpi sipas adresave që kanë. Ministria greke e Emigracionit publikoi në gazetën zyrtare të qeverisë greke vendimin, sipas të cilit, lejet e qëndrimit lëshuar nga Shkurti deri në …

Read More »