Home / Tag Archives: emer

Tag Archives: emer

Emër 500 vjet

Nga Astrit LULUSHI – Ka një lidhje të padukshme midis njeriut dhe vendit; emrit dhe besimit. Kush krenohet se ka besë, nuk është aspak i besës – tregon ndonjëherë përvoja. Të parët tanë në mesjetën e vonë ndërruan emrin, toponimin e vendit dhe besimin, thotë historia. Dhe ne sot ecim …

Read More »

E trishtë/ COVID-19 nuk ndalet, i merr jetën parakohe mësuesit të njohur në Tiranë(EMRI+FOTO)

Një lajm i trishtë ka ardhur mëngjesin e sotëm për arsimin shqiptar. COVID-19 i ka marrë jetën një mësuesi të gjimnazit “Qemal Stafa” në Tiranë. Njoftimi është bërë nga kolegët e mësuesit Shpëtim Kraja, të cilët shprehin dhimbjen për këtë humbje të parakohshme. Postimi në Facebook: Të prisnim mes nesh …

Read More »