Home / Tag Archives: elektricist

Tag Archives: elektricist

E rëndë/ Bien nga shtylla e tensionit të lartë, ndërrojnë jetë dy elektriçistë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Roskovec. Dy elektricistë kanë rënë nga shtylla, duke ndërruar jetë. Informacion paraprak Sot rreth orës 10:30, në fshatin Jagodinë, Roskovec, te nënstacioni elektrik, ka rënë një shtyllë elektrike e tensionit të lartë, dhe për pasojë janë dëmtuar dy punonjës të elektrikut (OST) të cilët …

Read More »

Vdekja e elektriçistit dhe lëndimi i kolegut të tij, arrestohet drejtuesi i punimeve të OSSH-së

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar drejtuesin e punimeve të OSSH-së, Shkëlqim Onjea pas vdekjes së elektriçistit Gëzim Çabej dhe lëndimit të kolegut të tij gjatë ditës së djeshme. Onjea akuzohet për veprat penale “Shpërdorim i detyrës” dhe “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” Njoftimi i Policisë: Arrestohet në flagrancë drejtuesi i punimeve …

Read More »