Home / Tag Archives: ekonomia globale

Tag Archives: ekonomia globale

Si mund ta ringjallë ekonominë globale administrata Biden

Nga Josh LIPSKY – Brenda 2 javësh, Mbreti Salman i Arabisë Saudite do t’i dorëzojë kryeministrit italian Giuseppe Conte presidencën G20-ës, dhe presidenti i zgjedhur i SHBA-së Joe Biden do  të vëzhgojë nga afër këtë moment. Suksesi i administratës së tij të re, mund të jetë në fije të perit. Sfida themelore me të cilën përballet presidenti i ri amerikan …

Read More »