Home / Tag Archives: Edi Rama

Tag Archives: Edi Rama

“EDI RAMA, MES TURQISË DHE GREQISË

Nuk pati asnjë njoftim, qoftë në faqet personale, qoftë në ato zyrtare që Kryeministri i vendit udhëtonte i ftuar nga presidenti i Turqisë drejt Stambollit, ndërkohë që nuk ndodhi kështu me vizitën eti të paralajmëruar në Athinë… Nga Arbër DALMATI – Një ditë para se të publikohej lajmi për ftesën …

Read More »

Takimi në Athinë, Komuniteti Shqiptar në Greqi: Rama mblodhi koordinatorët e fushatës elektorale të PS, nuk u dha shansin emigrantëve të flisnin

Komuniteti Shqiptar në Greqi, ish- FSHSHG ka reaguar për takimin e Ramës në Athinë ku supozohej se kishte mbledhur një përfaqësi të emigrantëve për të diskutuar. Në reagim, thuhet se një takim i tillë nuk ishte në axhendën e Ramës teksa zbulohet se kryeministri në të vërtetë ka takuar koordinatorët …

Read More »

Kryeminstri grek zbulon axhendën e takimit me Ramën, ja çfarë thuhet për “çështjen e detit”

Në ditët në vijim do të mbahet forumi “The Economist” në Greqi, ku pjesë do të jetë kryeministri Edi Rama dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis, gjatë një konfeence për mediat, ku foli për tensionet me Turqinë, njoftoi se gjatë forumit, do të …

Read More »

Ministrat e Ramës si fytyrë e Asgjësë

Nga Anisa Muçaj/ Një ndër pak gjërat e bukura dhe me vlerë që bën kryeministri Rama në mandatin e dytë qeverisës, janë  homazhet gati të përditshme që bën në rubrikën “in memoriam” në  faqet e rrjeteve sociale që disponon. I shkruan bukur dhe me substancë vlerësimi, sidomos me gjuhë sqimatare. …

Read More »

NJE KOMERDARE LOGJIKE PËR ATA QË DUAN TË DALIN NGA LOJA E DETIT, DY FJALË PËR GREQINË DHE NJË VATH NË VESH NGA UNË PËR JU

  Padija nuk është faj, askush nuk i di të gjitha dhe sa të rrosh do mësosh, thotë populli. Faj është ta ushqesh padijen, ta shfrytëzosh padijen, ta ushtrosh padijen si armë ndaj tjetrit. Shoh që vazhdojnë disa të shajnë e të mallkojnë, lidhur me “shitjen” e detit dhe meazallah …

Read More »