Home / Tag Archives: e verteta

Tag Archives: e verteta

E vërteta për Trekëndëshin e Bermudës

Midis Floridës, Porto Rikos dhe Bermudës ndodhet një copë deti që i ka shqetësuar shkencëtarët për shekuj. Duke përfshirë afërsisht 710,000 kilometra det, kjo pjesë e madhe e oqeanit, e njohur si Trekëndëshi i Bermudës, është famëkeqe për zhdukjet që kanë ndodhur. Mesatarisht, katër aeroplanë dhe 20 anije humbasin në …

Read More »

Si i shpiku Edi Rama 71 të vetëvrárë me Covid në Itali/ Çfarë thonë realisht mediat atje, pse u risoll i tjetërsuar një shkrim i Shtatorit

Të mësuar me propagandën që sa vjen e shtohet nga ana e qeverisë, me thellimin e kolapsit në sistemin e shëndetësisë, dhe trajtimin e personave të prekur me Covid 19, dita e djeshme duket se ka arritur dhe pikën e vlimit. Teksa në vend u shënua rasti i katërt i …

Read More »

A do shkojë Bare në Itali? Ja si qëndron e vërteta

Keidi Bare është një nga emrat më të përfolur të legjionarëve shqiptarë sa i përket merkatos së verës. Ku do të kalojë mesfushori shqiptar? Enigma vazhdon dhe është shtuar së tepërmi pasi në media është përfolur për ekipet të Serisë A si Parma dhe Udineze, por edhe tre klube nga …

Read More »