Home / Tag Archives: e drejta nderkombetare

Tag Archives: e drejta nderkombetare

Thaçi nën akuz për krime lufte, i biri bën deklaratë në emër të familjes: Nuk mund ta ndryshojnë dot historinë e lavdishme të UÇK-së

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, pas konfirmimit të aktakuzës po përballet në Hagë me pretendimet për krime lufte. Në këto momente të vështira, të një beteje ligjore me aludimet e Gjykatës Speciale, i biri i tij, Endri, ka shprehur mirënjohje të thellë “për mbështetjen dhe interesimin që qytetarët po tregojnë …

Read More »