Home / Tag Archives: DW

Tag Archives: DW

DW: “Trump mund ta reklamojë marrëveshjen Kosovë-Serbi si fitore për zgjedhjet”

Kosova dhe Serbia nënshkruan në Shtëpinë e Bardhë një marrëveshje për normalizimin e lidhjeve ekonomike në kuadër të bisedimeve të ndërmjetësuara nga SHBA. Marrëveshja nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq u nënshkrua në prani të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donlad Trump. Delegacionet e …

Read More »