Home / Tag Archives: Durres

Tag Archives: Durres

Durrës! Disa lagje nën ujë

Disa lagje të Durrësit janë nën ujë nga reshjet e dendura të shiut. Një situatë e tillë përsëritet sa herë bie shi në qytetin bregdetar. Reshjet e dendura të shiut, të rëna gjatë të gjithë natës dhe mëngjesit të sotëm, kanë shkaktuar probleme në disa lagje dhe rrugë të Durrësit. …

Read More »

SPAK zbarkon në Durrës, arrestohen disa punonjës të Bashkisë/ Ja për çfarë akuzohen

SPAK përfundoi hetimet lidhur me një tender të zhvilluar nga Bashkia e Durrësit ku konstatoi shpërdorim detyre nga ana e punonjësve. Të arrestuarit janë Adriatik Velaj, Muhamet Likazhiu, Artan Taho, Kastriot Beqaraj, Indrit Matmuja, Gjergj Markola, Riza Sulaj dhe Albion Bushi. Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, …

Read More »