Home / Tag Archives: drenie

Tag Archives: drenie

Përfshihet nga flakët pylli i Drenies në Fier, gazetari: Zjarri po përhapet me shpejtësi

Është përfshirë nga flakët pylli i Drenies, më konkretisht vendi i quajtur “Lokfend”, në Fier. Gazetari Ervis Kuçi, raporton për “BalkanWeb” se në vendin e përfshirë nga zjarri janë nisur forcat zjarrfikëse. Burime pranë vendit të ngjarjes bëjnë me dije për gazetarin, se zjarri është tepër i madh dhe po përhapet me …

Read More »