Home / Tag Archives: Doris Pack

Tag Archives: Doris Pack

Teatri i kalon Bashkisë së Tiranës,reagon ashpër deputetja gjermane: “Edi Rama po lan duart me pafajësi, ia jep shokut ta shkatërrojë”

Pas kritikave të ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj dhe ndaj kryeministrit Edi Rama, Deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack ka reaguar në Ditën e Europës ndaj vendimit të marrë nga qeveria për Teatrin Kombëtar. Kjo pas zbardhjes së një VKM-je mbrëmjen e djeshme nga PD ku shkruhej se Kryeministri Rama i …

Read More »

“Politikan i padenjë”/ Shembja e teatrit pas pandemisë/ Reagon ashpër politikania gjermane kundër Erjon Veliaj

Doris Pack, politikane gjermane e mirënjohur, anëtare e këshillit të Fraksionit Evropian të partive popullore, ka publikuar një status në Twitter ku kritikon publikisht kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj. Ajo ka shprehur indinjatë për qëndrimin e mbajtur prej tij ndaj mbështetjes së ofruar nga KE dhe BE që …

Read More »