Home / Tag Archives: doreheqjen

Tag Archives: doreheqjen

Skandali me videot në Tik-Tok, gjyqtarja Enkeleda Kapedani jep dorëheqjen dhe kërkon ndjesë publike

Enkeleda Kapedani ka dhënë dorëheqjen si zv.kryetare e Gjykatës së Elbasanit, pas publikimit të videove në rrjetin social Tik-Tok. Kapedani ka komunikuar dorëheqjen e saj në seancën dëgjimore të Këshillit të Lartë Gjyqësor, ku ka dhënë sqarimet për videot e publikuara. “Në këtë situatë u bëra kokë turku, por i …

Read More »

Pas largimit të Trump, jep dorëheqjen drejtoresha e CIA-s

Drejtoresha e Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA), Gina Haspel, në ditën e fundit të presidencës së Donald Trump njoftoi largimin nga detyra e saj. Në një postim në llogarinë zyrtare në Twitter të CIA-s, Haspel, falënderohet për shërbimin 36 vjeçar ndaj popullit amerikan. Ndërkohë edhe në një deklaratë shtuar postimit, …

Read More »