Home / Tag Archives: Donald Trump

Tag Archives: Donald Trump

DONALD TRUMP, DIL NGA SKENA POLITIKE!

Për katër vjet, Donald Trumpi përgatiti me gënjeshtra dhe propagandë sulmin ndaj Kapitolit në Uashington. Duhet të parandalohet me të gjitha mjetet që ai të kandidojë përsëri… Nga Ines POHL – Jo, ngjarjet e 6 janarit nuk ishin një shkarje. Ato nuk ishin as rastësi. Ato ishin pasoja e pashmangshme …

Read More »

Gjermanët zbërthejnë marrëveshjen: Si i përdori pabesisht Donald Trump, Avdullah Hotin dhe Aleksandër Vuçiç

Gazeta gjermane “Süddeutsche Zeitung”, shkruan sot se Donald Trump, i ka përdorur pabesisht Avdullah Hotin dhe Aleksandër Vuçiç, me marrëveshjen e arritur në Shtëpinë e Bardhë. Sipas saj, në fakt ata janë përdorur nga Trump, në shërbim të Izraelit. “Me marrëveshjen e arritur në Washington mes Kosovës dhe Serbisë Trumpi …

Read More »

Pikëpyetje për shkelje etike kur Presidenti dhe Zonja e Parë mbajnë fjalime politike nga Shtëpia e Bardhë

Sipas zyrtarëve të administratës amerikane, është e ligjshme për Presidentin Trump dhe Zonjën e Parë, Melania Trump të përdorin Shtëpinë e Bardhë për aktivitete që lidhen me Kuvendin Kombëtar Republikan. Por për të tjerët, ndër to edhe punonjës të Shtëpisë së Bardhë apo zyrtarë të administratës, një gjë e tillë …

Read More »