Home / Tag Archives: dialogu Kosove-Serbi

Tag Archives: dialogu Kosove-Serbi

Dialogu Kosovë-Serbi, flet zëdhënësi i KE: “BE s’ka interes për zvarritje, interesi është që …”

Komisioni Evropian nuk ka pranuar të komentojë mbi deklaratat e palëve të bëra në lidhje me temat e preferuara të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. E as mbi kërcënimet e kryenegociatorit serb Marko Gjuriç se e ardhmja e afërt e këtij dialogu është në rrezik, madje edhe takimi i parashikuar …

Read More »

Mediat serbe: “Në Washington, Vuçiçit i është vendosur para letra për të njohur Kosovën”

Mediat serbe Blic.rs dhe B92 pretendojnë se Presidentit Aleksandër Vuçiç i është vendosur në Shtëpinë e Bardhë një letër në tavolinë për të njohur Kosovën. Blic.rs shkruan se informacionin e ka marrë nga qarqet diplomatike në Uashington. Për më tepër ajo citon burimin e saj që ka thënë se ‘’Gjithçka …

Read More »