Home / Tag Archives: deklarata e vucic

Tag Archives: deklarata e vucic

Vuçiç sqaron deklaratën: S’është kërcënim, por dëshirë për kompromis dhe paqe

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është përpjekur të sqarojë deklaratën e tij që solli reagime të ashpra në Kosovë dhe Shqipëri. Kreu i shtetit serb ka sqaruar me një deklaratë tjetër se komenti për “konfliktet e ngrira” që ai pati thënë se “mund të përshkallëzohen në çdo moment”, ishte për të nënvizuar nevojën …

Read More »