Home / Tag Archives: DASH

Tag Archives: DASH

Pse erdhi tani vendimi për Sali Berishën? Zyrtari i DASH: Kemi prova të forta…

Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken, përmes një vendimi të papritur lajmëroi se kishte shpallur “non grata”(person të padëshiruar për të hyrë në SHBA) ish-kryeministrin Sali Berisha. Sipas tij, Berisha ishte i përfshirë në korrupsion dhe ishte gati të mbronte veten, familjen dhe aleatët e tij politikë. Por, përse erdhi …

Read More »

DASH i ndalon hyrjen në SHBA Sali Berishës dhe familjarëve të tij, Taulant Balla përshëndet vendimin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla përshëndet vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili shpalli  “non-grata” ish-kryeministrin shqiptar Sali Berisha. Balla ka shpërndarë një pjesë të postimit të Sekretarit Amerikan të Shtetit në administratën e presidentit Biden, Anthony Blinken, ku nënvizohet se aktet e korruptuara të Berishës …

Read More »

DASH: SHBA presin nga kandidatët e udhëheqësit shqiptarë të pranojnë vendimin e votuesve

“Shtetet e Bashkuara presin nga kandidatët dhe udhëheqësit (e Shqipërisë) që të pranojnë vendimin e votuesve kur të përfundojë numërimi i votave,” tha për Zërin e Amerikës një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit lidhur me zgjedhjet e së dielës. Duke përgëzuar qytetarët e Shqipërisë për pjesëmarrjen aktive në zgjedhje, …

Read More »