Home / Tag Archives: covid19

Tag Archives: covid19

E FUNDIT/ COVID-19, ministria e Shëndetësisë: 102 të shëruar, 165 raste të reja dhe 3 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID-19 në Shqipëri: Janë kryer 960 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 165 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV-2. Janë shëruar 102 qytetarë, duke e çuar …

Read More »

“Paketa e ilaçeve të Covid-19, deri në 600 mijë lekë”! Farmacistja i tregon çmimet, Basha: Duhet rimbursim 100%

Gjatë takimeve me bizneset në Durrës, kryedemokrati Lulzim Basha është ndalur te një farmaci, ku ka diskutuar me farmacisten lidhur me kushtet e vështira në të cilat ndodhen, për shkak të pandemisë së koronavirusit Gjatë bisedës me Bashën, farmacistja ka thënë se se në varësi të gjendjes shëndetësore, sesa ka …

Read More »