Home / Tag Archives: covid

Tag Archives: covid

COVID-19/ Si duhet të sillemi pas vaksinimit?

Pas autorizimit më të fundit nga EMA dhe AIFA për shpërndarjen e vaksinës anti-Covid të Pfizer-Biontech në Evropë dhe Itali, tashmë e miratuar edhe nga FDA-ja e SHBA-së dhe nga Britania e Madhe, ndoshta së shpejti do të mbërrijë miratimi edhe për vaksinën e zhvilluar nga kompania amerikane Moderna. Pra,vaksinat …

Read More »

“Trump nuk do t’ia shpërndante vaksinat botës”, shefi i kabinetit të Biden shokon me deklaratën

Shefi i kabinetit të Presidentit të SHBA, Ron Klain ka thënë ditën e sotme se administrata e Trump nuk kishte asnjë plan shpërndarjeje për vaksinën e koronavirusit, pavarësisht rritjes së numrave në mënyrë alarmante. “Procesi për të shpërndarë vaksinën, veçanërisht jashtë shtëpive të të moshuarve dhe spitaleve, nuk ekzistonte me …

Read More »

Zinedine Zidane infektohet nga Covid

Trajneri i Realit të Madridit, ZInedine Zidane është infektuar nga Covid. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi madrilen përmes një njoftimi zyrtar. Trajneri francez i Realit është izoluar në shtëpi dhe ka ndaluar kështu punën për stërvitjen e ekipit. Ai pati kontakt me një person të testuar pozitiv. …

Read More »