Home / Tag Archives: Covid-19 (page 5)

Tag Archives: Covid-19

Çekia “pushtohet” nga Covid-19, regjistron shifrën më të lartë të infektuarve që nga fillimi i pandemisë

Republika e Çekisë ka regjistruar të martën rastet e infektimeve më të larta që nga fillimi i pandemisë. Sipas shifrave që kanë publikuar autoritetet shëndetësore Çekia regjistroi 11,984 raste të reja si dhe numri i viktimave është 106. Çekia ka 10,9 milion banorë dhe të infektuar me koronavirus janë 190 …

Read More »

COVID-19 ‘infekton’ institucionet arsimore të Pogradecit, mbyllet një kopsht, mësues të infektuar në dy gjimnazet e qytetit

POGRADEC COVID_19 ka hyrë në kopshtin dhe gjimnazet e qytetit të Pogradecit. Kopshti ‘’Persefoni Treni’’ në lagjen nr.2 të qytetit juglindor është mbyllur pasi 4 edukatore janë infektuar me COVID-19. Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanWeb se 1 javë më parë 2 sanitare të këtij kopshti u infektuar teksa në total ka …

Read More »