Home / Tag Archives: Covid-19 (page 4)

Tag Archives: Covid-19

“Drejt një katastrofe …”/ Situata e rënduar nga Covid-19, Meta publikon letrën për Manastirliun

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër Ramës, Manastirliut dhe Ruçit lidhur me situatën e përkeqësuar nga Covid-19.     Meta shkruan se situata po shkon drejt një katastrofe dhe duhet parandaluar në kohë, teksa shtron edhe disa pyetje kryeministrisë, Kuvendit dhe Ministrisë së Shëndetësisë lidhur me situatën dhe …

Read More »

Ndërpritet Vettingu/ Një anëtar i KPK pozitiv me Covid-19, 11 të tjerët presin përgjigjet e tamponit

Një nga anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka rezultuar pozitivme koronavirus. Tamponit iu janë nënshtruar dhe 11 komisionerë të tjerë të këtij institucioni për të parë nëse do jenë infektuar apo jo. Teksa janë në pritje të përgjigjes, mësohet se puna për Vettingun është pezulluar deri në një …

Read More »

Vala e COVID-19/ Nga mbajtja e maskës, deri tek qarkullimi me orar, Greqia po shkon drejt mbylljes së dytë

Nga sot, në Greqi hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese për zonat “portokalli” dhe “të kuqe”. Masat e “shansit të fundit”, siç karakterizohen nga një pjesë e komunitetit shkencor, vijnë pas përhapjes së shpejtë të virusit në pjesë të ndryshme të Greqisë dhe shqetësimit të fortë të ekspertëve për …

Read More »

Publikohet bilanci i Covid-19 në vend: 306 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orë, shqetësues numri i ulët i të shëruarve

Janë zbardhur të dhënat e fundit të COVID-19 në Shqipëri nga Ministria e Shëndetësisë. Janë kryer 1412 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 306 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2. Janë shëruar 71 qytetarë, duke e çuar në 10466 numrin e të shëruarve në …

Read More »