Home / Tag Archives: Covid-19 (page 3)

Tag Archives: Covid-19

Bilanci i fundit/ Situatë e rënduar në spitale, 9 viktima dhe mbi 300 raste të reja me COVID gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 9 viktima, njësoj sa dhe dje, duke e çuar në 527 numrin total të jetëve të humbura që nga fillimi i pandemisë. Nga 1446 testime, …

Read More »

Shifrat e fundit/ Ulet numri i rasteve te reja por shënohen më shumë viktima nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1260 testime, nga të cilat 241 kanë rezultuar pozitive. Pavarësisht përpjekjes së mjekëve, në 24 orë kanë humbur jetën 7 qytetarë, duke e çuar në …

Read More »