Home / Tag Archives: Covid-19 (page 10)

Tag Archives: Covid-19

Covid-19 “nis mësimin”/ Alarm te “Jeronim De Rada”, disa mësues të infektuar prej ditësh

Shkolla 9 vjeçare “Jeronim De Rada” në Tiranë, një ditë përpara fillimit të viti të ri shkollor përballet me një problematikë shqetësuese. Sipas informacioneve disa nga mësuesit e kësaj shkolle kanë shfaqur shenja të Covid-19, e pas tamponit kanë rezultuar pozitiv. Gjithashtu gjatë ditës së enjte janë u është marrë …

Read More »

Rama nga Durrësi u jep një mesazh të fortë nxënësve: Fiksojeni mirë në kokë, koronavirusi ka marrë dhe të rinj…

Gjatë një takimi me mësues dhe nxënës të shkollës “Leonik Tomeo” në Durrës, kryeministri Edi Rama iu bëri thirrje gjithë të rinjve të tregojnë kujdes, pasi edhe ata janë të rrezikuar nga koronavirusi. Kryeministri Rama tha se janë marrë të gjitha masat për zhvillimin e mësimit në shkolla, por sipas …

Read More »

Infektohen 151 persona të tjerë me Covid-19, ja sa viktima u shënuan gjatë 24 orëve te fundit

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 824 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, ku përfshihen përfshihen edhe testime të kryera në laboratorët jo publike dhe janë identifikuar 151 qytetarë të prekur nga virusi SARSCOV2. 80 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm në 24 orët …

Read More »

Pas Berlusconi-t edhe vajza e tij rezulton e infektuar me COVID-19

Edhe Marina Berlusconi, vajza e Silvio Berlusconi-t ka rezultuar pozitive me Covid-19. Mediat italiane shkruajnë se pas një serie tamponësh negativë, i fundit, gjatë fundjavës, dha një rezultat tjetër. E megjithatë, presidentja e i Fininvest dhe Mondadori, është mirë dhe normalisht po punon online. Vajza e madhe e ish-kryeministrit, i …

Read More »